Jak vybrat správnou laser CNC gravírku?

Rádi bychom vám tímto článkem poradili, jak se co nejrychleji zorientovat v problematice zdánlivě složitého technického přístroje. Ono to totiž v reálu zas tak složité není. Gravírky mají několik důležitých parametrů, podle kterých je třeba si vybrat ten pro vás optimální model. 

Nechce se vám číst? Pak mrkněte na video.

 

1) Výkon laseru

U gravírek se setkáte s hodnotou mW nebo-li miliwatt případně W (watt). Převod z wattu na miliwatt je jednoduchý, násobíme x1000. Tato hodnota udává výkon laseru. Vždy je důležité v jednotlivých nabídkách najít opravdu výkon laseru. Někteří prodejci uvádí prioritně takzvaný příkon (input), což je jinými slovy spotřeba energie. Tento ukazatel může být ale mnohonásobně vyšší než výkon (output) samotného laseru. V našich produktových kartách najdete vždy oba tyto údaje a výkony laserů píšeme hned do nadpisů. Laser je i položkou, která má zásadní vliv na cenu gravírky.

Pokud vám jde při gravírování například pouze o vypálená loga, obvykle vám stačí nízký výkon. Tohle je například výsledek práce s laserem o výkonu 3000 mW, kdy jsme gravírovali loga pro náš eshop Treesome.

 

 


Chcete laserem i řezat? Odpovědět na otázku, co jednotlivé varianty dokáží je poměrně složité. Záleží totiž na konkrétním složení materiálu. Například u dřeva záleží na druhu dřeva, jeho stavu, hustotě, složení atd.. Pokud máte v úmyslu laserem řezat a danou strukturu se vám nepodařilo na první pokus přeříznout, vždy je možnost přidat další gravírovací cyklus, ale mějte při tom na paměti, že s přidáváním gravírovacích cyklů má laser k ohnisku řezu stále horší přístup a tím se zhoršuje přesnost řezu. Vždy proto doporučujeme vzít vyšší výkon a předcházet tak těmto situacím. 

Pro lepší představu o problematice laserových řezů jsme pro vás vybrali komplexní video se sílou laseru 4500 mW (pozor, v nadpisu videa je psáno 15W, to je však takzvaný příkon jednotky, důležitá je veličina výkonu samotného laseru, což je v zařízení na videu zmíněných 4500 mW), což odpovídá zhruba střední hodnotě námi nabízených variant. Nabízíme sílu cca od 500 až po 40000 mW. Pokud byste měli problém s angličtinou, dejte vědět, rádi dovysvětlíme. Pokud chcete ušetřit trochu času, skipněte rovnou na stopáž 4:34, kdy začíná samotné testování.

 

 

2) Gravírovací plocha

Gravírovací plocha je velmi důležitým parametrem. Nejlepší je mít dopředu co nejkonkrétnější plán, co vlastně chcete s přístrojem gravírovat a jak to má být velké a podle toho vybrat to nejoptimálnější řešení. Obvykle podobně jako u laseru, čím větší plocha, tím dražší stroj.

 

3) Konstrukce

Pokud chcete vygravírovat logo na velký statický předmět, například stůl, vyberte gravírku, která nemá dno. V době psaní tohoto článku máme "bezedné" gravírky v nabídce k dispozici zastoupeny ve většině. Když gravírujete malé předměty, je vhodnější a pohodlnější na obsluhu vybrat gravírku včetně dna, tedy spodní konstrukce.

 

SE DNEM

 

4) Dávejte na sebe pozor

Toto je jen jeden z dalších apelů, které častujeme ve všech našich nabídkách. Buďte opatrní. Jsou to hračky pouze pro dospělé a vždy si hrajte s respektem a opatrností. Používejte ochranné brýle nebo se koukejte přes sklíčka, která jsou často součástí balení. U všech našich nabízených přístrojů je v ceně vždy jedna z těchto variant.

 

Fotověci vysazují stromky

FOTOVECI VYSADZUJÚ STROMKY

Chci zasadit strom
Při další brigádě pro něj najdeme místečko u Kolína.
Chcem zasadiť strom
Pri ďaľšej brigáde pre neho nájdeme miestečko pri Kolíne.
V rámci našeho druhého projektu Treesome.cz jezdíme pravidelně brigádničit do přírody. A vymysleli jsme, že byste nám mohli pomoct příspěvkem 59 Kč na nové sazeničky. O tom, co se s vaším příspěvkem bude dít, vás budeme informovat emailem. V rámci nášho druhého projektu Treesome.cz jazdíme pravidelne brigádničiť do prírody. A vymysleli sme, že by ste nám mohli pomôcť príspevkom €2,51 na nové sadeničky. O tom, čo sa s vašim príspevkom bude diať, vás budeme informovať emailom.