Softboxy

Pokud hledáte vhodná světla na focení perfektních portrétů či různých objektů a scén, pak je pro vás ideální volbou softbox, který nejen krásně prosvětlí pozadí, ale i změkčí okraje stínů a zakryje odlesky. U portrétů se pak pleť neleskne, zjemní ji, či dokonce trochu zamaskuje vrásky! :-)

Námi nabízené softboxy jsou na 2 metrovém stativu, který lze nastavovat podle potřeb, včetně otočení softboxu na šířku a jsou vybavené jednou či více úspornými žárovkami s bílým světlem (5500 kelvinů - barevná teplota používaná v profesionální fotografii). Rozměry všech softboxů jsou 50x70 cm.

Softbox s žárovkou 45 W je sice o něco málo levnější, ale pokud chcete mít opravdu vypiplané fotografie do detailu, doporučujeme raději softbox se silnějšími žárovkami. Cenový rozdíl už není tak velký a investice se vám vrátí. V případě, že potřebujete celé studiové vybavení na focení či natáčení, doporučujeme využít nabídky našich setů za zvýhodněné ceny.

A jak softbox vlastně funguje?

Softbox patří mezi studiová světla a jak už vyplývá z anglického slova „soft“, jedná se o zjemnění světla. Vytvoří podobný efekt, jako když mrak překryje sluneční paprsky a světlo se tak krásně rozptýlí a dodá mu jemný nádech. Softbox má vnější stranu černou, aby zabránila průniku denního světla, uprostřed se nachází jedna či více žárovek a uvnitř je stříbrná odrazová plocha, která směruje světlo ze žárovky kupředu. Box je pak přikrytý speciální bílou tkaninou, která světlo ze žárovky změkčí. 

Cena

11992399
111992399
8 položek celkem